Foci VB a’ la brands
2014-06-06Kinyírja a Google a hírleveleket?
2014-06-23A válságkommunikáció helye
Milyen csatornákon kommuniáljunk, ha „beüt a krach”? Bejegyzésünkben erre a kérdésre kerestük a választ.
1. A honlap az első
Nem vitás, a honlap lehet a legfontosabb kommunikációs csatorna, főleg krízishelyzetben. Bár hozzáteszem, Magyarországon sokszor nem barátunk a technika, hiszen a weblapok többsége még mindig alkalmatlan arra, hogy lehetőséget nyújtson az interaktív használatra.
2. Használd a sajtókapcsolataid
A sajtó azért van, hogy az embereket korrekt módon tájékoztassa. Nem érdemes hagyni, hogy találgasson, ezért szükséges összeállítani egy médialistát, melynek tagjai számára probléma esetén azonnal küldeni tudsz egy gyors tájékoztató közleményt a helyzetről.
3. Legyen egy „válság linked”
Érdemes létrehozni a céged honlapján egy olyan felületet, ahova szükség esetén gyorsan és egyszerűen feltöltheted, majd a főoldalon keresztül elérhetővé teheted a válsággal kapcsolatos tájékoztató információkat. Érdemes ezt a linket Google AdWords kampánnyal is megtámogatni, hogy a keresőben válaszra várók a te verzióddal találkozzanak elsőként.
4. Készülj a Facebook rohamra
A honlappal egyidőben ugorj rá a Facebook oldaladra. Nem érdemes némán tűrni a problémázókat, sem pedig bosszúsan törölni a kellemetlen bejegyzéseket. Egyszerűen megfogalmazott és őszinte kommunikáció az egyedüli célravezető.
5. Szárnyald túl a várakozásokat
Sokszor egy kép többet mond ezer szónál, így érdemes az Instagrammot is beemelned a válságkommunikációs csatornáid közé. Amit az emberek a szemükkel látnak, sokszor hitelesebb a betűknél.
Természetesen nem feledkeztünk meg a Twitter és Google+ rajongókról sem, ám ha a vállalatod a válság kitöréséig nem volt aktív ezeken az oldalakon, ne most kezdjen bele.
A vállalati LinkedIn oldal egyelőre szintén nem válságkommunikációra való.
6. Munkahelyi pletykák
Ahogy a születésnapi meglepetés buli, úgy a válságkommunikáció is elbukhat egyetlen emberen, így a kellemetlen helyzetekre a munkatársakat is fel kell készíteni.
Már előre határozd meg a döntéshozókat, jelöld ki, hogy melyik munkatárs milyen területtel foglalkozik, és tedd egyértelművé, hogy ki-miről nyilatkozhat. A „nem lát, nem hall, nem beszél” stílusú hallgatásra kényszerítés nemcsak nem fog összejönni, de még a munkamorált is rombolod vele.