A kecske is jóllakott, a káposzta is megmaradt a Facebooknál
2015-02-10A Starbucks ügynöksége a PS:PRovocative
2015-09-23Vedd meg a Twitteren – E-kereskedelem a közösségi médiában
Aki belép egy közösségi oldalra alapvetően nem vásárolni, hanem kommunikálni szeretne – legalábbis ma még biztosan. A márkák mindeddig megelégedtek annyival, hogy eljuttassák üzeneteiket a célcsoportjuk felé, esetleg párbeszédet alakítsanak ki vásárlóikkal ezeken a platformokon, most azonban a közösségi hálók üzemeltetői is egyre inkább nyitnak a közvetlen, sok esetben alkalmazáson vagy oldalon belüli vásárlások ösztönzése felé.
Az elmúlt időkben a Pinterest, a YouTube, a Twitter és a Facebook-Instagram páros egyaránt jelentkezett újdonságokkal a webes eladásban érdekeltek számára. Ezek az új funkciók nem csak eddig kiaknázatlan értékesítési lehetőségeket biztosítanak a márkák számára, de könnyen lehet, hogy a jövőben átformálják az e-kereskedelem már bejáratott mechanizmusait.
A Twitter múlt héten jelentkezett a mini webáruházként működő termékoldalakkal, melyek a mikroblogon belül találhatóak. A márkákról és termékekről szóló tweetek egyesítésétől a vállalat azt reméli, hogy a vásárlók valamivel több időt töltenek majd azzal, hogy utána járjanak egy árunak, ahelyett hogy mások véleményére hagyatkoznának. A termékoldalak mellett tavaly szeptember óta a vásárlás gomb is elérhető a Twitteren.
A Pinterest újítása a megvásárolható pin, mellyel a felhasználók rögtön meg is vehetik az adott terméket, amit a közösségi hálón kinéztek maguknak.
A vásárlásra ösztönző pin hatékony marketingeszköznek bizonyulhat, hiszen míg a legtöbb közösségi oldalt elárasztják a hírek és sokféle színes tartalom, a Pinterest felhasználói kifejezetten hozzá vannak szokva ahhoz, hogy termékfókuszú képekkel találkoznak az oldalon. A közösségi szájtok közül a Pinterest áll a legközelebb a vásárlási csatorna végéhez. Fontos azonban megjegyezni, hogy a felhasználók közel 80 százaléka nő, ezért leginkább a női márkák örülhetnek az újításnak.
A Facebook a Gifts funkcióval már korábban is megpróbálta az online vásárlásokat beépíteni az oldalra, ám akkor úgy tűnt az emberek nem szívesen költenek a legnépszerűbb közösségi oldalon. A márkák viszont szeretnek a Facebookon hirdetni a rengeteg személyes információ és az emiatt elérhető pontos célzási lehetőségek miatt.
Most új modellel jelentkezik Zuckerberg birodalma, a Facebookos e-kereskedelem mögött pedig a Shopify nevű cég áll. A netes vásárlás lehetőségét posztokba és hirdetésekbe építhetjük be, a vásárlók pedig vagy közvetlenül a Facebookon írjhatják be bankártya adataikat, vagy elmenthetik azokat a gyors vásárlás érdekében.
Június elején jelent meg a Shop Now gomb az Instagramon a luxus- és divatmárkák nagy örömére. A funkciót a hirdetők használhatják, és az egyik legnagyobb előnye, hogy a Facebook által elérhető adatokat használhatjuk célzásra és a kampány utókövetésére is. Az online vásárlásra ösztönző gomb itt azonban nem tartja az alkalmazáson belül a felhasználót, hanem átirányítja a megfelelő webshopra, így egy kattintással messzebb kerül a konverziótól.
YouTube
A YouTube májusban jelentkezett a saját vásárlás gombjával a TrueView hirdetési rendszeren belül. A gomb a képernyő ellenkező oldalán helyezkedik el, mint ahol a Hirdetés átugrása rész látszik. A link a videó megosztón kívülre, egy online boltba vezet, ahol a felhasználó válogathat a termékek között. A gomb segíthet, hogy interaktívabbá tegyük a termékeket bemutató videókat, ugyanakkor nehéz az eredményességét követni – nem tudjuk követni, mi történik, miután a vásárló rákattintott.
Forrás: AdWeek