Kedvenc zöldségeink
2011-09-14Munkakörök koffein igény szerint csoportosítva
2011-09-30Többször randiznak a közösségi média felhasználók
Legalábbis Amerikában. Többek között ez derül ki a Nielsen piackutató legfrissebb jelentéséből. No meg az, hogy a tipikus felhasználó felsőfokú végzettségű fiatal nő.
Most már egyértelműen a közösségi felületek és a blogok dominálják az amerikaiak interneten eltöltött idejét, amiből közel 23% -ot töltenek ezeken az oldalakon, és ennek az időnek a nagy részét természetesen a Facebook előtt. Ha a tipikus közösségi média felhasználót próbáljuk meg lelki szemeink előtt elképzelni, biztos van olyan, aki egy geek típusú karaktert lát, aki a valódi szociális interakciókat így próbálja meg pótolni. De ez nem így van. Lássuk milyen is ő valójában: nővel van dolgunk, a 18 és 34 év közötti korosztályból, aki felsőfokú végzettségű és nagyobb valószínűséggel ázsiai felmenőkkel is rendelkezik, ráadásul egy-egy randira is kapható. Nem egy tipikus kocka.
Közösségi hosszú farok
A csontig rágott, bár kétségtelenül igaz hosszú farok teóriát a közösségi oldalak esetében is elő lehet húzni a cilinderből. A televízió tematikus csatornáihoz hasonlóan a kisebb látogatottságú oldalak jobban körülhatárolható célcsoportokkal jellemezhetők. Jó példa tinédzserek internetes aktivitásának szemügyre vétele. A marketingeseknek mindig is fejfájást okozott, hogy miként lehetne elérni a tizenéveseket, hogy azt érezzék, nekik szól az üzenet. Az Egyesült Államokban a tinik szép számmal megtalálhatók a kisebb látogatottságú oldalakon, így az agonizáló MySapce-en illetve a viharos gyorsasággal szárba szökkenő mikroblog szolgáltatón, a Tumblr-en. Nálunk pedig a Twittert lehet tekinteni a tinédzserek óriási chatszobájának és játszóterének, ahol a klasszikus marketingeszközök nem nagyon, a buta marketing pedig egyáltalán nem működik.
A marketing gépezet fő fogaskereke is lehet
Jó hír a márkáknak (bár ezt bizonyára ők is tudják), hogy népszerűségük már a klasszikusan rajongásra optimalizált hírességekkel is vetekszik. Sőt minden második aktív közösségi felhasználó követ valamilyen márkát, ezzel szemben „csak” minden harmadik valamelyik hírességet. Nem mellékesen sokat is költekeznek ezek a felhasználók, legfőképpen ruhákra. Ha durva módon levetítjük ezt az insightot itthonra, akkor Fluor Tomival, a közösségi média tinihősével bizony jó vásárt csinált az Adidas. A web 2.0, a közösségi média és a behálózottság elterjedésével sok internetes megmondó ember két sikerágazatra volt hajlamos keresztet vetni. Ez a zeneipar és a TV. A rossz hír számukra az, hogy a behálózott közösségi média felhasználó nemhogy lényegesen többet költ zenére, de még a TV programokról is megvan a véleménye, amit meg is oszt. A médiafogyasztás sokrétű és sokszor párhuzamos lett, ezért egyre nagyobb jövő lehet a médiumok, eszközök közötti szinergiában. Az internetképes okostévék kora már nincs is olyan messze. A közösségi aranyláz folytatódik.
Az infografikákban bővelkedő jelentés teljes terjedelmében akár itt is megtekinthető:
4 Comments
És akkor most az Adidas kellett Fluor Tominak, vagy az Adidasnak kellett Fluor Tomi?
Tomika szereti az Adidast. Az Adidasnak pedig jól jött egy két lábon járó termékelhelyezés. Azt hiszem ez a szimbiózis.
picivel több azért… 🙂
what can i say? here in finnland, girls try to cut down on going out…..it’s much too cold! and winter is slowly crawling in….