Új ügyfelünk, a PANDORA
2012-01-17Keresőbarát sajtóközlemények I.
2012-02-21Kevés stresszesebb hivatás van a PR-nál
Ismét egy lista, ahol viszonylag előkelő helyen tanyáznak a PR-osok. Egy korábbi posztunkban már fény derült arra, hogy a szakma képviselői a világ legnagyobb kávéfogyasztói közé tartoznak, most bizony az is igazolást nyert, hogy izgalmas dolgokat csinálunk, és sokat is stresszelünk rajtuk, derül ki egy amerikai felmérésből.
A munkahelyi stresszt persze nem szokás a pozitívumok közé felsorolni, de ez is valahogy úgy van, hogy kockázat nélkül sincs nyereség, így az izgalmas dolgoknak is természetes velejárója a stressz.
Gépfegyverek vs. újságírók sortüze
A lista eleje nem tartogat meglepetésszerű fordulatokat, hiszen jóformán csak a fegyveres erők képviseltetik magukat, ahol napi szinten viszik a bőrüket a vásárra az ott dolgozók. Magunk is meglepődtünk, hogy miért is került ilyen előkelő helyre a szakmánk, ahol az életveszély jó esetben nem természetes velejárója a mindennapoknak. A kellemetlen kérdések záporozása kétségtelenül biztonságosabb, mint a golyóké. Meglepő vagy sem, de pszichológiai kutatások azt mutatják, hogy az egyik legnagyobb munkahelyi stresszt előidéző helyzet a bizonytalanság, ami a kommunikációs szakmában, ha tetszik, ha nem, aligha kerülhető el.
Lássuk akkor a legstresszesebb munkák listáját.
1. Közkatona
2. Tűzoltó
3. Polgári pilóta
4. Hadsereg tábornoka
5. Rendőr
6. Rendezvényszervező
7. PR-szakember
8. Vállalati vezető
9. Fotóriporter
10. Taxis
Nyilvánosság és határidők
A módszertan számos faktort vett figyelembe, ahol a fizikai kockázatok és az életveszély persze elég nagy súllyal szerepel, de egy sor más dolog is komoly nyomást gyakorolhat az emberre. Ilyen például az erős versenyhelyzet és a szűk határidők szorítása. Ezekről minden reklámos és PR-os tudna mit mesélni, ezek a kommunikációs szakma default beállításai. Egy PR-szakember esetében a stresszforrások még kiegészülnek azzal, hogy tevékenységünk egy része a nagyközönség előtt és nemritkán annak bevonásával zajlik. A stresszel pedig önmagában semmi baj, mindaddig, amíg tudjuk kezelni.
Az adatok forrása a CareerCast cikke.